На Херсонщині знайшли 1,9 тисяч тонн покинутих хімікатів

Отрутохімікати були виготовлені ще за радянських часів

Про головне

Аліна Лісненко

На Херсонщині зберігаються майже 1,9 тисяч тонн безхазяйних непридатних до використання отрутохімікатів

Про цеповідомляє Укрінформ.

"На сьогодні кількість безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту (рослин - ред.) на території Херсонської області становить 1887,5 тонни". 

Юрій Попутько, директор департаменту екології Херсонської ОДА

За його словами чиновника, велика кількість таких отрутохімікатів зберігаються, зокрема, у Каланчацькому, Генічеському та Білозерському районах.

У 2017 році Херсонською облдержадміністрацією на проведення робіт зі знищення непридатних отрутохімікатів планувалося залучити 24,2 млн гривень бюджетних коштів, в тому числі з державного бюджету - 15 млн гривень та з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - 9,2 млн гривень.

"Департаментом було підготовлено і направлено до Міністерства екології запити про виділення даних коштів з держбюджету. Проте кошти міністерством так і не були виділені". 

Юрій Попутько, директор департаменту екології Херсонської ОДА

Попутько також поінформував, що в 2018 році, за домовленістю з міністерством, плануються роботи із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин "з подальшим транскордонним вивезенням, у кількості 300 тонн". Ці роботи планується профінансувати за рахунок коштів державного та обласного бюджетів, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації