На Буковині зареєстровано три випадки ботулізму

Для лікування необхідна cироватка протиботулінічна, якої в Україні немає

Про головне

Оксана Чорна

Ліки не можуть закупити, оскільки закінчився термін державної реєстрації  

Станом на 16 червня в Чернівецькій області зареєстровано три випадки ботулізму: у двох дорослих зі Сторожинецького та Кіцманського районів і дитини з Герцаївського району. Інфекційне захворювання виникло внаслідок вживання консервації домашнього приготування.

Про це йдеться на офіційному сайті Головного Управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області.

В Україні кількість випадків захворювання на ботулізм зростає. Однак МОЗ  повідомляє, що на сьогодні в країні немає препаратів для специфічного лікування цієї хвороби.

Така ситуація пов'язана з тим, що у 2014 році закінчилася дія сертифікату про державну реєстрацію сироватки протиботулінічної типів А, В, E кінської очищеної концентрованої рідкої. До цього часу від заявника не надходили документи для процедури реєстрації цього лікарського засобу.

МОЗ України неодноразово зверталося до потенційних заявників та виробників згаданих препаратів щодо можливості ініціації державної реєстрації препаратів на території України. Однак ні Міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров'я не можуть закуповувати ці лікарські засоби, допоки вони не будуть зареєстровані.

Тому наразі єдиний легальний шлях – закупити необхідні препарати через міжнародні організації.

Враховуючи загострення епідемічної ситуації та відсутність зареєстрованих лікарських засобів для здійснення невідкладних заходів з профілактики та лікування ботулізму, МОЗ України звернулося до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу у медичних імунобіологічних препаратах. За можливості, необхідні препарати будуть поставлені у найкоротші терміни.

Також Міністерство інформує, що підготувало розрахунки до бюджетної програми "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" за напрямом "Централізована закупівля медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем летальності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія)". Після внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" стане можливим закупити необхідні для лікування цих захворювань лікарські засоби.

Джерело фото

Схожі публікації