На Буковині восени відбудуться вибори

Чотири громади Чернівецької області обиратимуть голову ОТГ

Про головне

Аліна Лісненко

18 серпня на засіданні Центральної виборчої комісії було прийняте рішення про призначення перших виборів голів та депутатів в 202 об’єднаних територіальних громадах

ЦВК призначила вибори на 29 жовтня 2017 року та оголосила про початок виборчого процесу 9-го вересня. За відповідну постанову проголосували 12 присутніх членів комісії, повідомляє ГМ "Опора".

В Чернівецькій області вибори призначені в 4 громадах: Кіцманській, Мамаївській, Острицькій та Магальській. На призначення виборів також сподівалися мешканці Новодністровської громади, але цього року виборів у цьому районі не буде.

«ЦВК вважає, що спочатку мають бути змінені адміністративні межі міст обласного значення при приєднанні до них суміжних сіл через постанову ВРУ, а вже потім призначено вибори. При цьому профільний комітет ВРУ та Мінрегіон вважають інакше. І навіть у змінах до ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад",які проголосовані в лютому ц.р. зазначено, що перші вибори до ОТГ, які утворилися на базі міст обласного значення призначаються без зміни адмінмеж. Але як виявилося для ЦВК норма закону не указ. Дуже шкода Новодністровськ і ще 29 таких громад по Україні, адже вони вже спроможні і могли б швидко підтягнути в розвитку навколишні села». 

начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління Чернівецької ОДА

Загалом у виборах 29 жовтня участь зможуть взяти 1 мільйон 360 тисяч осіб, тобто 4% усіх виборців України.

Джерело фото

Схожі публікації