Затоплення шахти "Юнком" під Єнакієвим, де в радянські часи проводився ядерний експеримент, є дуже небезпечним для регіону,- Міноборони
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на брифінг начальника управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України Максима Комісарова.
"Як ви знаєте, в радянські часи на шахті проводився підземний ядерний вибух невеликої потужності, але все ж із викидом продуктів цього вибуху під землею. У випадку, якщо цей об’єкт буде затоплений, то можливо, що цієї водою будуть змиті частини, які заражені наслідками ядерного вибуху, і вони можуть проникнути в грунтові води. Можна собі уявити, що буде далі — це дуже небезпечно".
Максим Комісаров, начальник управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України
Зазначається, що окупаційна адміністрація ОРДО анонсувала, що 14 квітня припинить відкачування води на шахті "Юний комунар" ("Юнком"), де в 1979 році проводився "експериментальний" ядерний вибух.
Також у повідомленні йдеться, що Комісаров сказав, що питання потребує термінового вирішення, однак в української сторони немає важелів впливу на окупаційну адміністрацію.
Схожі публікації
Місяць авторських читань у Львові: кого послухати 8-14 липня
Перший вечір фестивалю відкрили письменниця Оксана Забужко та румунський політик Адріан Чорояну
Читати даліПро культурний розвиток України у літературі та Місяць авторських читань
Інтерв’ю з Євгенією Нестерович
Читати далі5 липня у Львові розпочнеться Місяць авторських читань
МАЧ привезе до Львова письменників із Чехії, Словаччини, Польщі, України та Румунії
Читати даліПонад 100 речей з особистого архіву Крушельницької привезли до Чернівців
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка "На вершині світової слави"
Читати даліЯк працює електронний квиток у Чернівцях
Тестуємо електронну оплату за проїзд у чернівецькому транспорті
Читати даліЕлектронний квиток – міф чи реальність?
Аналітичний матеріал про запровадження електронного квитка в Чернівцях
Читати далі19-річна художниця зі Львова ламає рамки буденності через малюнки у власному щоденнику
Інтерв’ю з Каріне Морель
Читати даліУ Чернівцях відбувся UrbanTalks Львів&Чернівці за участю Андрія Садового
На зустрічі обговорювали успішні кейси просторового планування, інтегрованого розвитку та велоінфраструктури
Читати далі