Чернівці стали 89 містом, яке відвідав Макс Кідрук у своєму турі
Відвідуючи 100 міст, письменник має на меті популяризувати сучасну літературу, зокрема у невеликих містах, де люди мають обмежений доступ до книгарень.
На презентації, що відбулась 12 грудня в буковинському Медіа-Центрі «Belle Vue» Макс Кідрук вдало поєднав розповідь про роман та науково-популярну лекцію на теми, які б допомогли краще зрозуміти твір.
«Ми дуже мало знаємо про час. І взагалі все, що ми знаємо про час, ми знаємо з теорії відносності Ейнштейна. А час насправді не пливе. Якщо уявити, що простір не тривимірний, а двовимірний, то весь блок часопростору, усю низку миттєвостей, можна уявити, як нескінченний батон, де кожна скибка є моментом «зараз»».
Макс Кідрук
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/55f/55f7ada7a02cb323cf4a7aa762c3b91edf38112b/25370982_1758155607826259_964823214_o.jpg)
«Ентропія показує нам, що келих падає зі столу і розбивається, але ніколи не залітає назад і не склеюється; чому кава змішується з молоком, але ніколи молоко самовільно не вимішується з кави; чому яйце розбивається, але ніколи не склеюється; чому ми старіємо, але ніколи не молодіємо. Але є одна велика проблема – ніщо у Всесвіті, ніщо у законах природи не забороняє цим процесам відбуватися. Абсолютно ніщо, окрім ентропії».
Макс Кідрук
У книзі письменник порушує проблеми булінгу та розриву поколінь.
«Роман зачіпає низку актуальних проблем на цілком дорослому рівні. Я дуже не хочу, щоб цю історію розглядали як підлітковий роман про паралельні світи, бо це навіть близько так не є».
Макс Кідрук
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/b06/b0648e9c98b2cd45ab95f2ec09336b069057ccbd/25353274_1758155594492927_1116503244_o.jpg)
Макс Кідрук зізнався, що впродовж багатьох тижнів підбирав до кожного розділу цитати з пісень свого улюбленого гурту Iron Maiden так, щоби вони ідеально підходили до змісту розділу.
Буктрейлер до роману «Не озирайся і мовчи» – це новий «еволюційний щабель» для письменника, він якісно кращий та найбільш оригінальний, оскільки навіть музику до відео написав товариш автора Олександр Шеремета.
Під час презентації у Чернівцях Кідрук анонсував появу свого нового роману «Де немає бога», історія якого є надзвичайно важливою для нього.
Трансляцію презентацію можна переглянути за посиланням.
Фото Оксани Чміль