"Кожен раз, як виходжу на трасу, відчуваю народження"

Інтерв’ю з автостопером Олександром Ткачинським

Про головне

Аліна Лісненко

Автостопер, музикант, письменник та соціолог Олександр Ткачинський завітав до Чернівців. Журналісти Weche розпитали в мандрівника про тонкощі автостопу. 

Як добирався із Києва до Чернівців? Автостопом?

Для того щоб зекономити час, я сів на електричку до Хмельницького і рано-вранці вийшов на «стоп», щоби подолати останні 150 кілометрів до Чернівців, що було не менш захопливо.

По дорозі довелося відхилитися від маршруту і я побачив кілька румунських сіл, в яких люди живуть не гірше, якщо навіть не краще, ніж у Києві. Ми зайшли у місцеве відділення поліції, там побачили людину, яка приїхала із Києва працювати. Із цієї ситуації зробив висновок, що трудова міграція в Україні не така вже й одностороння.

Розкажи про першу самостійну мандрівку.

Моя перша самостійна подорож була була у 16 років. Наступного дня, коли я отримав паспорт, взяв квиток до Москви без дозволу батьків. Якщо говорити про автостоп, то це сталося три року тому і з тих пір автостоп - це частина мого життя. 

 

Odoo CMS - велика картинка

Які охоплюють відчуття, коли подорожуєш автостопом?

Кожен раз, як виходжу на трасу, відчуваю народження, сюрприз. Ти не знаєш, чого очікувати. І в цьому сенсі, як і в коханні, справжній, хвилюючий і бентежний. Наприклад, коли на трасі зупиняється таксист і ти пропонуєш йому гроші, а він каже: «Ти що, ні! Я інших людей вожу за гроші, а тебе для душі».

А як відрізняти автостоперів на трасі?

Зазвичай це вирішує водій. Якщо він бачить у тобі автостопера, то ти застопив. Якщо він бачить у тобі звичайну людину, то ти платиш за проїзд.

Якщо ти правильно із самого початку позиціонуєш себе як бюджетний мандрівник, студент, в якого по суті немає грошей, то проблем не виникає.

Олександр Ткачинський – поет чи музикант?

Я більше поет, ніж музикант. Музику використовую як засіб аранжувати свої тексти. Тобто, це по суті бардівська музика. Але тим не менше, гітарою я заробляю собі на життя. Тому вона мій ліпший товариш і найкращий побратим.

Odoo CMS - велика картинка

Чи є різниця між подорожами у Європі та Азії?

Якщо ми говоримо про автостоп у країнах Європи, то техніка зводиться до того, що ти або сам підходиш до водіїв на заправках, або стопиш на виїздах на хайвеї. А в Азії та пострадянських країнах немає такого поняття як хайвей. Тому ти можеш стояти і спиняти машини, де тобі заманеться.

Де легше зупинити водіїв?

Зазвичай зупиняються водії там, де ти виглядаєш позитивно і посміхаєшся. Все залежить виключно від харизми. Можна застрягнути під Парижем, а можна з-під Говерли виїхати за 5 секунд.

Odoo CMS - велика картинка

 Чи правда, що Китай – країна можливостей для білих людей?

Китай – це країна широких можливостей, де справді можна втілити у життя всі свої мрії. І перепони у цьому можеш поставити собі тільки ти. Якщо хочеш стати рок-зіркою, ти станеш рок-зіркою. Якщо хочеш стати письменником, ти станеш письменником. Хочеш подорожувати і грати на вулиці, ти можеш подорожувати і збирати 100 доларів за годину. Все у твоїх руках.

Чи є якісь повір`я в автостоперів?

У мене і моїх товаришів є уявлення про те, що якщо ти бажаєш комусь «теплої траси», тобто швидкого «стопу», то він буде жахливим. Тому краще нічого не бажати, а просто посміхнутися.

Джерело фото. 

Схожі публікації

Збережені у карантин

Інтерв’ю з директором «Калинівського ринку» Олегом Гульпаком

Читати далі

Можливість стати кращим за Ілона Маска

На кафедрі комп’ютерних систем та мереж ІФТКН ЧНУ створять сучасну науково-технічну лабораторію

Читати далі

«Центр повинен дихати життям»

Про роботу молодіжного центру або чому молодь є каталізатором успіху

Читати далі

Про різницю між геймером та кіберспортсменом, залежність від ігор та розвиток кіберспорту у Чернівцях

Інтерв’ю з представником UESF Сергієм Щербанем

Читати далі

«Я вчусь знову довіряти світу!»

Про силу реабілітації та групи взаємодії військовослужбовців АТО (ООС)

Читати далі

Час, коли вмикають вуличні ліхтарі

Чернівецька команда втілює проєкт управління вуличним освітленням ULight

Читати далі

Ми хочемо, щоби кожна молода людина була почута

Про перше скликання Молодіжної ради в Чернівецькій області

Читати далі

Про вічнодалекого Целана, етнічну мозаїку та істерію за «великим українським романом»

Інтерв’ю з Андрієм Любкою

Читати далі