Комісія Київради підтримала розірвання договору з інвестором розкопок на Поштовій

Комісія проголосувала за збереження артефактів та розміщення музею на Поштовій площі

Про головне

Аліна Лісненко

Комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики проголосувала за проектне рішення щодо збереження артефактів та розміщення музею на Поштовій площі

Про це повідомляє "Громадське".

У проектному рішенні йдеться про припинення договору з інвестором розкопок на Поштовій площі. Рішення мають винести на чергове засідання Київської міської державної адміністрації.

Активісти вимагають, щоб КМДА проголосувала за розірвання інвестиційного договору з інвестором, передачу розкопок на баланс міста та, відповідно, подальше фінансування робіт з міського бюджету. На засідання прийшло близько 50 активістів, які вимагали припинення будівництва торгового центру на місці розкопок на Поштовій площі, йдеться у повідомленні.

"Наразі розкопки на Поштовій площі не ведуться, оскільки інвестор заборгував археологам близько 500 тисяч гривень. Територія сьогодні ніяк не охороняється, її постійно підтоплює, крім того, інвестор планує залити бетоном всю територію".

Михайло Сагайдак, директор Центру археології Києва

Археологи виступають за продовження розкопок, збереження території та створення там підземного музею.

"Це рішення про повернення Поштової площі місту, як воно і має бути. Після того, як КМДА проголосує за рішення, місто зможе платити зарплату археологам, адже це може робити лише інвестор, який постійно припиняє фінансування. Підтримка громадськості допомогла не завалити проект".  

Анабела Моріна, активістка

Джерело фото

 

Схожі публікації