Ярема Ковалів звільняється з посади голови Держрибагентства

Я присвятив реформам 28 місяців свого життя - Ковалів

Про головне

Аліна Лісненко

Голова Державного агентства рибного господарства Ярема Ковалів вирішив залишити посаду

Відповідна заява була написана 19.07.2017 та має бути розглянута найближчим часом на засіданні Кабміну, повідомляє прес-служба Держрибагентства України.

Коментуючи заяву про звільнення Ярема Ковалів зазначив, що за час роботи в Держрибагентстві було здійснено ряд реформ, які "визначили європейський вектор розвитку для українського рибного господарства".

"Сьогодні майже у всіх регіонах запущено та працює якісно інший рибоохоронний патруль, промисловий вилов риби почав виходити з тіні, це добре видно по показниках вилову, що зросли в 2016 і 2017 рр. Завершується робота з європейцями над система дистанційного моніторингу промислового вилову риби, триває електронізація галузі, розроблено законопроекти про сертифікат походження риби, Фонд підтримки розвитку рибного господарства, підвищення відповідальності за порушення правил рибальства. В рази спрощено систему видачі дозволів на промвилов риби, рибна галузь вперше отримає фінансову підтримку в рамках кредиту ЄІБ на 400 млн євро, а океанічний рибопромисловий флот через 18 років збитковості вперше приніс державі майже 40 млн грн".

Ярема Ковалів

У прес-релізі Ковалів наголосив, що важливим напрямом, який було розпочато і над яким Держрибагентство продовжить роботу є співробітництво з міжнародними партнерами та імплементація їх досвіду в Україні. Йдеться про програми співпраці та технічної допомоги від Норвегії та Естонії, угода із ГКРС ФАО щодо першої в Україні програми "Технічна допомога для ведення відповідального рибальства і сталої аквакультури" (наукові дослідження Чорного моря, розробка електронних систем контролю вилову у морі, тренінги для рибоохоронного патруля).

Ще одним важливим проектом, що перебуває на фінальній стадії розробки є нові правила любительського і спортивного рибальства, над якими відомство працює разом громадськими активістами рибної галузі.

"Я присвятив реформам 28 місяців свого життя. Це було дуже цікаво і дуже непросто. Фундамент закладено, отож зміни не зупиняться. Планую повернутися в бізнес".

Ярема Ковалів

Джерело фото

Схожі публікації