Нещодавно у соціальній мережі Facebook розпочалось жваве обговорення стосовно розширення вхідних дверей на вулиці Героїв Майдану, 24, внаслідок чого, було частково зруйновано арку
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/4c7/4c77ecc252dd986f9341efb706a934cb2a9a2cf0/20170201_162713.jpg)
Ми вирішили детально розібратись у цій ситуації.
Варто зазначити, що це історична частина міста. Ще у 2012 році приміщення за вказаною адресою займала компанія "LUXIT". Втім тоді арка не була зруйнована повністю.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/6d9/6d920a82e603ad9414f3f7160cd2a69f6048f27c/%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B02.jpg)
Пізніше, у 2015 році, вхід до приміщення мав такий вигляд.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/10a/10ad553360ff2791460700caf3596d58155a19b4/%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B01.jpg)
Вже у 2016 році розпочались ремонтні роботи зі зміною фасаду.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/caa/caa6c66d807b56b3b3e6492a0c88aa960e339ba9/16473185_1369077626497009_5417874802264847480_n.jpg)
І ось тепер чернівчан обурило руйнування історичної спадщини міста.
Ми намагались погворити із людьми, які зараз виконують ремонтні роботи у даному приміщенні та дізнатись бодай щось про власників. Втім чоловік у коментарі нам відмовив.
Художник Тарас Полатайко під час публічного звіту запитав у представників департаменту містобудування та земельних відносин Чернівецької міської ради, хто надавав дозвіл на такі роботи, та отримав таку відповідь:
"Якщо ви хочете почути, що дозвіл дає відділ охорони культурної спадщини, і відправити вас до них, я цього робити не буду. На справді, департамент і відділ охорони культурної спадщини - це колективна відповідальність. Містобудівні умови та обмеження в історичній частині міста надаються тоді, коли замовник звертається у відділ і надає висновок. Відділ охорони культурної спадщини може направити, якщо є сумніви, на громадську консультативну раду. Якщо люди пройшли громадську раду, головний архітектор має право направити такий об'єкт, якщо є сумніви, на розгляд на містобудівну раду".
Наталія Хілько, головний архітектор Чернівців
Ми ж надіслали інформаційні запити до директора департаменту містобудування та земельних відносин Чернівецької міськради Володимиру Бабчуку, а також начальнику відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради Олені Пушковій з проханням пояснити, чи був наданий дозвіл на провдення ремонтних робіт та реконструкції фасаду будівлі за адресою вул. Героїв Майдану, 24, а також попросили показати проектно-кошторисну документацію по даному об'єкту. Відповідь очікуємо згідно із законом протягом 5 робочих днів.
Втім це не єдиний випадок зміни історичної архітектури будівель у центрі міста Чернівці.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/b35/b3575c53b5acf75f3af503a7c8130ef649fedccc/16486825_10154075228247721_9102378782042658115_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/c61/c6165ed8dec61c4e044ea5a810eff367ad54c559/16473403_10154075254172721_2599879798306105673_n.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/d18/d18ce46c1946f2301979be6ddb69caad1996f6c3/16402985_10154075237562721_8041936150160178095_o.jpg)
Із загостренням теми охорони культурної спадщини Тарас Полатайко зареєстрував петицію щодо перейменування міста Чернівці в Охороно-Спадщинськ. Такий жест він назвав медіа артом для привернення уваги чернівчан до глобальної проблеми нищення архітектурних пам'яток міста:
"Тут вже виникли різнобарвні спроби закрити очі на біду, в якій опинилося наше місто. Одна з них - назвати мою петицію "стьобом". Це не стьоб, це крок відчаю щоби звернути увагу на свавілля корумпованих чиновників, мовчання журналістів і безсилля громади зупинити повзучу "рагулізацію" міста. Питання серйозне: чи заслуговуємо ми користуватися назвою міста, яке нам дісталося в спадщину від європейської цивілізації і яке ми паплюжимо як варвари".
Тарас Полатайко, художник
Ми продовжуємо слідкувати за розвитком цієї теми.