19 квітня у Літературному целанівському центрі відбулась презентація книги Вільгельма Шміда "Душевний спокій"
Презентація книги Вільгельма Шміда – один із трьох заходів, присвячених проблемі старіння, які ініціював Центр Gedankendach за підтримки Goethe-Institut і в яких бере участь «Видавництво 21».
Зустріч з перекладачкою книги Олександрою Мельник-Подолян модерувала Інґа Кейван.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/407/407ead513d3664a94d886e48b6be3ee5718d5b1f/18049502_596190770570651_72814589_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/0f1/0f1dbde9c2e5427dc1cd61e0ba9639310ece94b5/18049694_596190760570652_1624709883_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/25d/25d0215e90de2bfd164883aff59ed8ab598fc85c/18049727_596190517237343_2021694646_o.jpg)
Книга «Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо» представляє один із напрямків мотиваційної літератури. І хоч цей сегмент досить популярний і добре представлений на українському книжковому ринку, має велику читацьку аудиторію, саме тема старіння і дотичні до неї – ще майже не заповнена ніша. Але те, що такі книги все ж з’являються, і вони затребувані, свідчить, що наше суспільство готове рухатися у напрямку позитивних соціально-культурних змін – хай поки мікроскопічними кроками, але воно починає перезавантажувати своє ставлення до проблеми старіння.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/609/609b36bbdc2af62471453c1fb426ce76e2928b26/18049774_596190643903997_566561524_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/1b9/1b9ed13ae799ed2fd78720e3648bf14fd9f41265/18053143_596190640570664_898401933_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/334/3346553e9f5901d6fa063ed345a1aec135eef4f4/18042798_596190570570671_373676937_o.jpg)
Вільгельм Шмід про досить непрості речі, явища, процеси говорить просто і зрозуміло, завжди тримаючи у полі зору співрозмовника. І книга ця справді варта уваги. Адже тема старіння не так часто обговорюється; більше того, у нашому суспільстві вона часто (чи навіть звично) обминається. Психологічно це зрозуміло: людина не воліє замислюватися над тим, що колись усе може змінитися, що її мотиваційно-вчинкові площини наповняться новими смислами. Але відштовхуючи ці думки щодо себе, людина не замислюється й над тими, для кого цей період життя вже актуальний, не помічає їх або дратується, не зважає на них. А таке ставлення лише ускладнює життя літнім людям. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв’язку з собою, людина вчиться жити з цим процесом осмислено і зі смислом. Намагаючись збагнути проблему старіння у зв'язку поки що з кимось іншим, людина вчиться бути гуманнішою, чутливішою і співчутливішою, а також оберігає себе від травматичноо сприйняття себе у майбутньому, у новій якості.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/2d8/2d89dcf2c911ca61dde7ab81ccb3bdf9ac5f3711/18049903_596201457236249_1435834085_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/69b/69beb61c653cf39b5170b8d162531925190f84d1/18043172_596190623903999_1315893517_o.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/54d/54d86b95b982e7f3f5127e7a23ffc575d891d2c1/18015653_596190587237336_1890318565_o.jpg)
Джерело інформації: "Видавництво 21"
Фото Василя Салиги