Чернівецька міськрада встановила мораторій на підвищення комунальних платежів

Міська рада проголосувала за мораторій на підвищення цін на певні платежі

Про головне

Аліна Лісненко

Рішення про запровадження мораторію на підвищення цін на природній газ, електроенергію та тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, перевезення у міському громадському транспорті та здійснення поховань прийняла 12 серпня позачергова сесія Чернівецької міської ради.

Мораторій діятиме до 31 грудня 2016 року.

У рішенні встановлено заборону з 1 вересня ц.р. до 31 серпня 2017 року стягувати з населення Чернівців пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Сесія Чернівецької міської ради також визнала недопустимим запровадження нових тарифів з 1 жовтня 2016 року на централізоване опалення без одночасного перегляду розмірів мінімальної заробітної плати та пенсії. Вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України щодо підвищення не пізніше, ніж до 1 жовтня 2016 р. (до початку опалювального сезону), розміру мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії до рівня фактичного прожиткового мінімуму та до Голови Верховної Ради України - з вимогою невідкладного розгляду у вересні цього року питання щодо соціального захисту громадян в умовах тотального підвищення цін і тарифів.

Депутати міської ради також просять народних депутатів України, які представляють Чернівецьку область у Верховній Раді України, підтримати законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб" від 06.07.2016р. №4900 та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці" від 13.07.2016 №4900-1.

Рішення прийнято з метою забезпечення соціального захисту населення, дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, недопущення загострення соціальної напруги серед населення міста.

Чернівецька міська рада вважає, що приймаючи рішення про підвищення майже вдвічі ціни на природний газ для населення Уряд не вжив достатніх заходів щодо соціального захисту населення: 

- не внесено зміни до Державного бюджету України на 2016 рік щодо відповідного підвищення розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму;

- не прийнято постанову "Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення" (які не переглядалися протягом 16 років).

Зазначено, що такі дії Кабінету Міністрів України порушують конституційне право громадян на достатній рівень життя для себе і своєї сім'ї.

Пресс-служба Чернівецької міської ради

Схожі публікації