Будівництво Керченського моста загрожує стагнацією українського Приазов'я – ЦДАКР

Україна відчує збитки уже внаслідок одностороннього перекриття протоки РФ під час будівництва

Про головне

Оксана Чорна

Будівництво Керченського моста в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами

Про це повідомили в Центрі дослідження армії, конверсії і роззброєння, передає Інтерфакс-Україна.

Будівництво цього об'єкта спричинить обмеження свободи мореплавання в Чорному і Азовському морях, відчутне зниження товарообігу і збитки українських азовських портів в Маріуполі і Бердянську, а також нові соціально-економічні ризики стагнації українського Приазов'я.

За оцінками експертів, встановлені Москвою обмеження по надводних габаритам судів, які будуть слідувати по Керченській протоці після установки залізничної арки, в межах 33 метрів, унеможливлять проходження протокою суден типу Panamax, що прізведет до втрати до 43% перевалки Маріупольського морського порту.

"Наприклад, під загрозою опиняються постачання близько 1 млн тонн чавуну на рік за контрактами з американськими замовниками", - йдеться в заяві.

Разом з тим, відзначають в ЦДАКР, спричинить збитки і введене РФ одностороннє перекриття протоки в зв'язку з роботами по установці арок моста.

Зазначається, що одна доба простою судна в очікуванні відкриття протоки оцінюються в $20 тис. В добу через протоку проходять близько 70-90 судів.

Нагадаємо, 27 серпня у Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського мосту Росією. 29 серпня завершилися роботи над зведенням арки.

Джерело фото

Схожі публікації