Британські спецслужби запідозрили «Антивірус Касперського» в стеженні за користувачами

У липні влада США ввели обмеження на закупівлю держструктурами продукції «Лабораторії Касперського»

Про головне

Ярина Боринець

Британські спецслужби підозрюють, що антивірус «Лабораторії Касперського», який, серед іншого, пропонувалося безкоштовно встановити клієнтам банку Barclays, може використовуватися для збору інформації користувачів в інтересах російських спецслужб

Про це повідомляє The Financial Times з посиланням на джерела в британському уряді.

За даними співрозмовників видання, Центр урядового зв'язку (GCHQ), що займається забезпеченням інформаційної безпеки держструктур, попередив про можливу небезпеку антивіруса «Лабораторії Касперського» ще кілька місяців тому.

Особливе занепокоєння, зазначає FT, викликає той факт, що антивірус «Лабораторії Касперського» протягом декількох років пропонували безкоштовно скачати клієнтам банку Barclays. Передбачається, що таке ПО встановили більше двох мільйонів людей, які користуються послугами цього банку.

Видання зазначає, що немає ніяких даних про те, що будь-яка інформація клієнтів банку, які встановили цей антивірус, могла бути скомпрометована.

Представники Barclays повідомили FT, що розглядають можливість відмови від подальшої співпраці з «Лабораторією Касперського», підкресливши, що таке рішення продиктоване комерційними інтересами і ніяк не пов'язане з підозрами GCHQ.

У банку повідомили, що не отримували ніяких попереджень від GCHQ або Національного центру кібербезпеки, що стосуються антивіруса «Лабораторії Касперського».

У свою чергу представники Національного центру кібербезпеки повідомили, що не рекомендували Barclays відмовитися від антивіруса «Лабораторії Касперського». Подібні рекомендації, заявили вони, не належать до компетенції цієї організації.

Джерело фото

Схожі публікації