Банк на Кіпрі заморозив активи Ахметова

Сума заморожених активів складає $820 мільйонів

Про головне

Аліна Лісненко

Рінату Ахметову вручили розпорядження кіпрського суду про замороження $820 мільйонів його активів через тривалий правовий спір у справі "Укртелекому"

Рішення окружного суду Нікосії, що стосується Ахметова і дев'яти інших осіб, було прийнято 27 грудня, повідомляє УНІАН.

Financial Times отримав копію рішення від заявника - Raga Establishment. Raga Establishment, що належить колишньому українському банкіру Денису Горбуненко, подала в суд на Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану телекомунікаційну групу «Укртелеком».

Raga заявляє, що «Укртелеком» був проданий Ахметову за $860 мільйонів у 2013 році, в той час коли Ахметов заплатив тільки $100 мільйонів.

Відповідно до розпорядження суду про замороження активів, Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном до тих пір, поки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум $ 820,5 мільйонів (тобто сума, необхідна Raga в судовому розгляді), а Raga сповіщатимуть заздалегідь про деякі великі транзакції.

У червні минулого року Raga виграла судовий спір у Лондонському міжнародному арбітражному суді проти компанії Ахметова SCM Financial Overseas на основі паралельного судового позову. Ахметов має право подати апеляцію на рішення про замороження активів до 8 січня.

За оцінкою журналу "Forbes", статки Ахметова у минулому році склали $4,6 мільйонів. Його активи охоплюють вугільну промисловість, сталь, енергетику, телекомунікації та донецький футбольний клуб "Шахтар".

Серед активів, які можуть потенційно постраждати від заморожування - квартира у лондонському Гайд-парку, яка на момент купівлі була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації