Adobe відмовиться від плагіну Flash Player до кінця 2020 року

Flash Player був одним з найпопулярніших способів перегляду відеоконтенту

Про головне

Аліна Лісненко

За словами Говінда Балакрішнана (Govind Balakrishnan), віце-президента з розробки продукції Adobe Systems, компанія вирішила відмовитися від плагіну через те, що інші технології, такі як HTML5, стали «достатньо зрілими і здатні забезпечити життєздатні альтернативи Flash-програвачу».

Про це повідомляє mediasapiens.ua з посиланням на BBC.

Flash Player був одним з найпопулярніших способів перегляду відеоконтенту. Коли компанія Adobe придбала йогоу 2005 році, він використовувався на 98% персональних комп’ютерів. Проте у коді плагіну були вразливості, через що хакери почали використовували Flash Player для злочинних цілей.

В останні роки більша частина функціоналу плагіну стала доступна у конкуруючому HTML5-програвачі. Однією з його переваг є те, що він не вимагає від користувачів встановлення та оновлень спеціального плагіну.

За статистикою Google, у 2014 році Flash Player використовували 80% користувачів найпопулярнішого на сьогодні браузеру Google Chrome на ПК. Зараз - лише 17%. Компанія Google відмовилася від автоматичного запуску Flash-елементів у своєму браузері наприкінці 2016 року.

Нагадаємо, нещодавно компанія Microsoft заявила про те, що збирається припинити підтримку редактора Paint. Додаток був позначений компанією як програма, що є «застарілою або видаленою з переліку оновлень Windows 10». Пізніше Microsoft уточнила, що не знищуватиме Paint повністю. Його можна буде безкоштовно завантажити з Windows Store.

Схожі публікації