6 мільярдів гривень отримає українська наука у 2018 році

Фінансування науки в Україні збільшилося на понад 30%

Про головне

Аліна Лісненко

Цього року фінансування науки в Україні збільшилося на понад 30% – з 4,7 млрд гривень у 2017-му до 6,1 млрд грн у 2018 році

Суттєво зросло фінансування Національної академії наук – понад 38%. Водночас кошти на університетську науку збільшилися лише на 12,3%, повідомляє Урядовий портал.

«У 2017 році ми змогли вийти з драматичного зниження фінансування на науку, яке досягло мінімуму в 2016 році і становило 0,16% ВВП з держбюджету. Зараз ми спромоглися дещо вирівняти ситуацію. Однак хочу підкреслити одну річ. Сьогодні основне фінансування на науку йде в Національну академію наук, яка абсолютно незалежна від МОН і розпоряджається своїм бюджетом самостійно. Так, у 2017 році у її розпорядженні було 2 млрд 719 млн гривень. Для порівняння, фінансування на науку, яким розпоряджається МОН, а це є фінансування на університетську науку, становило всього 621,5 млн гривень. При цьому частина цих коштів йде на конкурсне фінансування наукових проектів, яке можуть також вигравати інститути НАН. Таким чином, університетська наука, за яку відповідальне МОН, отримує лише 10% від загального обсягу фінансів на науку». 

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки

Важлива новація у бюджеті 2018-го року –для НАН відкрито нову програму «Підтримки розвитку пріоритетних напрямків досліджень», йдеться у повідомленні.

«На фінансування цієї програми у бюджет закладено 500 млн гривень. Кошти надаватимуться науковим установам, які будуть атестовані за високим рівнем. Про що йдеться. Ми запропонували систему атестації для наукових установ, і ті, хто досягне високого рівня, отримають додаткове наукове фінансування. Ми хочемо запровадити подібну програму й для університетської науки. Протягом 2018 року ми здійснюватимемо відповідну підготовчу роботу». 

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки

Джерело фото

Схожі публікації