31 липня розпочнуться зйомки екранізації книги Сергія Жадана "Ворошиловград"

Автор роману зіграє у фільмі епізодичну роль

Про головне

Оксана Чорна

Кращий український роман десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна зніматимуть у Луганській області

31 липня у Старобільську Луганської області розпочнуться зйомки фільму "Ворошиловград" режисера Ярослава Лодигіна – екранізації твору Сергія Жадана, що став кращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна.

Про старт зйомок і фінальний акторський склад фільму творча команда розповіла на прес-конференції в рамках 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю, передає Детектор медіа

Для радіоведучого, а за освітою історика Ярослава Лодигіна "Ворошиловград" стане повнометражним дебютом – до цього він як режисер зняв кілька короткометражних фільмів.

"Ми провели кастинг серед близько шести тисяч акторів – хороших і не дуже. У нас було 145 Германів, і ми відбирали ретельно, бо в головного актора 30 знімальних змін із 33. Але я повністю задоволений нашою зірковою командою і кожним актором окремо". 

Ярослав Лодигін, режисер

Ролі в стрічці виконають актори Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов (пастор), Руслана Хазіпова (Оля), Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький, Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко та інші. Також одну з невеликих ролей зіграє автор роману Сергій Жадан.  

"Дуже якісний сценарій, цікава роль пастора, особливо мені подобається, що автор вклав у мій текст ненормативну лексику, мені здається, що я як актор володію цим жанром віртуозно. Щирий мат, який розбурхує людей, це дуже необхідно для такої ролі".

 Олексій Горбунов, актор

Сергій Жадан наголосив, що фільм не буде повною ілюстрацією роману, тож прихильники книги мають готуватися до незначних змін деяких сюжетний ліній.

Письменник закінчив "Ворошиловград" у 2010 році. За сюжетом головний герой Герман отримує телефонний дзвінок. Його брат, власник старої бензоколонки, зник. Герман змушений повернутися до рідного Донбасу, де він не був багато років. Там він зустрічається з реальними та вигаданими персонажами, друзями дитинства та місцевою мафією, яка намагається відібрати його бізнес. Несподівано для себе Герман усвідомлює, що захищає не лише бензоколонку, але й своє минуле, майбутнє та свій дім. Він вирішує залишитись у рідному місті з людьми, які люблять його, потребують його захисту на вірять йому.

Роман перекладений на польську, французьку, російську та німецьку мови, отримав кілька великих літературних премій, нещодавно був виданий в США.

Нагадаємо, проект фільму "Воршиловград" переміг у Дев’ятому пітчингу Державного агентства України з питань кіно, набравши найбільшу кількість балів серед усіх проектів – 43.  

Наразі у Старобільську триває будівництво декорацій для зйомок фільму.

Джерело фото

Схожі публікації