"Щовечора я молився Богу і казав, Боженька, дай но мені шари!"
Святослав Померанцев - підприємець, культурний менеджер, більш відомий як президент літературної корпорації "Meridian Czernowitz".
"Я буковинський хлопака, народився та жив у Чернівцях. Вчився добре, але поведінка була на межі. Закінчив художню школу, вчився у математичному класі, три курси філфаку, потім - українська армія, я розвідник за фахом. Далі - 4 роки економічного факультету і різні види бізнесу".
Святослав Померанцев розлучений, живе у двоповерховому будинку із мамою. До їх "літературної резиденції", часто приїздять відомі українські та закордонні письменники:
"Тут хіба Забужко і Андрухович не ночували. Але тут жили усі: і Іздрик по декілька разів, і Жадан, і Любка, і Бабкіна, і Карпа, і Прохасько".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/d61/d61a35f5e7a83805fb78215f2ab891ff841c1f1d/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B22.jpg)
Святослав Померанцев показує подарунок від Іздрика
На всі літературні заходи Померанцев обов`язково бере свого сина Семена. За словами батька, він із нетерпіння чекає Книжкового Арсеналу. Адже там збираються його друзі письменники, а також там можна продати багато книжок.
"Мені здається, що в сині все ж таки найбільше розвинута комерційна жилка. Я запитував його, а тобі чому подобається продавати книжки? Тобі подобається сам продукт, що ти книжку продаєш? Чи подобається спілкування з покупцями? Чи подобається сам факт обміну? То дитина сказала, що подобається факт обміну - товар на гроші".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/baa/baa64962046f5dcda3ea7845af82980f3d8df9de/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B23.jpg)
Святослав Померанцев із сином Семеном на тренуванні
У минулому Святослав займався різними видами бізнесу, як наприклад, будівництвом. Ми завітали до бізнес-центру в Чернівцях, в якому проводила будівельні роботи компанія Святослава.
"Я мав відношення до будівництва цього бізнес-центру, робив усю внутрішню інженерію. Як було прийнято у чудових 2007-2008 роках, багато що робили по бартеру. Бартер був таким: ми робимо інженерію, а інвестор віддає нам комерційні приміщення".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/768/768850192b3499bd442d8c3775028ea8985df17c/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B24.jpg)
Святослав Померанцев показує комерційне приміщення у бізнес-центрі
Розповів журналістам Громадського Святослав і про створення корпорації "Meridian Czernowitz".
"Я приїхав до стрійка Ігоря Померанцева і сказав, стрійко, маю статки, маю роботу, маю гроші, маю бізнес, але хочеться чогось для душі, хочеться щось залишити після себе. І ми, дискутуючи, зрозуміли, що є два типи спадку: активний і пасивний. Ми вирішили піти другим шляхом. Треба було побудувати щось таке, щоби мало серйозний фундамент. Чернівці має дуже серйозний фундамент – це єврейська і літературна спадщина міста. При чому дуже часто вони збігаються".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/133/133b77fc9d6ba834cf7cd9758ec7e959fd05946c/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B25.jpg)
Команада Meridian Czernowitz
Історія Святослава Померанцева у другому випуску проекту "Персоналії".