Олександр Бойченко, письменник та перекладач, живе та працює у Чернівцях
У селі Грозинці на Буковині Олександр Бойченко провів свої шкільні роки.
"Мені навіть важко сказати, що я вважаю своєю малою Батьківщиною, бо це з одного боку Чернівці, а з іншого – село Грозинці Хотинського району. Я народився в Чернівцях і перші роки тут жив, в садок тут ходив, а потім за сімейними обставинами жив в Грозинцях".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/637/637706fb16564dc5966952e7b54ea549b3eeeed0/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE1.jpg)
До Чернівців повернувся у студентські роки, коли поступив до університету імені Юрія Федьковича на російську філологію при кафедрі зарубіжної літератури.
"Я думаю, що таким поворотним моментом був Лєрмонтов. Коли я почитав Лєрмонтова, я раптом зрозумів, що література – це не домашнє завдання, а щось таке, що може мати до тебе безпосередній стосунок, бути тобі цікавим, говорити щось про тебе самого".
А пізніше навчання переросло у викладацьку діяльність. Паралельно Олександр почав писати до місцевої газети "Молодий Буковинець". Після чого, бажання писати побороло викладання. Олександр покинув університет.
"В якийсь момент відчув, що я цього не можу робити і не хочу. Коли я це проаналізував, то виявилося, що, по-перше, я люблю вчитися і тому міняю час від часу заняття, але зовсім не люблю вчити, і вже зовсім ненавиджу слухати відповіді на екзамені, виставляти оцінки".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/2e0/2e0913f2b421118e4aaed475cce943dbf9c40e66/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE2.jpg)
Відтоді Олександр Бойченко продовжив писати тексти та почав перекладати великі твори.
"Кожного разу це було так, що це ініціатива не моя. Так вийшла перша книжка в Івано-Франківську в "Лілеї". Це була ініціатива видавця Василя Іваночка: "А давай зберемо твої тексти?" Потім розширений варіант цієї книжки видала львівська "Піраміда", і це було так само - з їхнього боку ініціатива. А вже потім 4 наступні книжки - це вже тут у Чернівцях досить тривала співпраця з "Видавництвом 21".
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/d56/d56f12abe94818f6fe4fbb4632a43db1e218c819/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE3.jpg)
Про життєвий та творчий шлях Олександра Бойченка, друзів письменників, а також про філософське відношення до життєвих труднощів – дивіться у проекті "Персоналії".