Дороги та транспорт - це найобговорюваніші теми у будь-якому регіоні нашої країни. Кожен знає їх проблеми, але чи знають шляхи їх вирішення? Що потрібно змінити Укравтодору, аби гідно конкурувати з німецькими службами?
Слід розпочати з найдешевшого транспортного засобу - велосипеду. Як нам всім відомо, щодня в Україні, та зокрема в Чернівцях, збільшується кількість велосипедистів. Але в нашому місті відсутні спеціальні доріжки. Саме тому користувачі велосипедів на свій страх і ризик користуються основними дорогами, залишаючись незахищеними учасниками дорожнього руху.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/fc2/fc2852e8e1f074a7cb6e4cbf73482fa55463c399/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE4.jpg)
А в Німеччині велосипедисти - найголовніші у складній системі руху, хоч і мають спеціально відведені дороги. Та коли користуються основними дорогами, отримують першість. Саме тому вони не хвилюються за власне здоров’я так, як українці.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/26a/26a2318c096228fafd3bd529737b42a44759774a/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE7.jpg)
Але що сказати про самі дороги? Адже для того, аби добре їхати, потрібні якісні дороги. Чим похизуються Чернівці і як зустрічає Гамбург?
Велика частина Чернівців покрита бруківкою. Так вирішили наші предки, а ми повинні берегти нашу історію. На жаль, бруківка не підлягає ремонту. Або заміна, або неналежний стан доріг.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/d9c/d9cf69b83b606aa072d4ca0552d291f175268343/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE5.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/9c8/9c8ec275bda15bd98eb48c5eb0e9a6f76eefca92/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE9.jpg)
Для тих, хто не має коштів ні на власний автомобіль, ні на велосипед, єдиним способом пересування залишається громадський транспорт. То ж яке він має обслуговування та стан самого транспорту? Розпочну з Німеччини.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/594/59403436f371274babc4ecf33730c2e1edafc7f3/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE8.jpg)
Так, транспортна система тут добре розвинена і знайти в ній мінуси дуже важко. Тут швидше, можна знайти приємні бонуси. Зазвичай у всіх автобусах є приємний куточок для всіх, хто любить читати. Адже якась фірма організувала у кожному автобусі безкоштовні книги. Книги мають спеціальну позначку, що вони саме з автобуса і ви повинні їх повернути. Але ніхто за це не просить гроші.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/038/038f331145e423a2d0e18b5ba137e0bd12a2ded8/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE13.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/62d/62d11dc110f8aefc1d4dfc4f6a40caeec1044518/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE6.jpg)
Німецький транспорт ви вже побачили, давайте поглянемо на систему транспорту в Чернівцях.
Ось так виглядає зупинка в нашому місті. Тут також є позначки, де вказано номер маршруту, початок роботи і приблизний інтервал руху. Але чи дійсно автобуси їздять за таким інтервалом?
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/07d/07d6834ed2096139d1c2ca66f730c4b42b6d1d10/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE10.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/2d8/2d82870cae58dcd3421c29f4b74dd2b23c9ba64b/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE11.jpg)
З комунальними підприємствами завжди все дуже запущено. Давайте поглянемо яка ж ситуація з приватними підприємствами. Одним із них є такі маршрутки, які діють по всьому місту. Подивимось скільки коштує тут проїзд, і як тут обслуговують:
- Доброго дня! Скільки кштує проїзд?
- 4 гривні.
- А у вас є місячні квитки?- Ні, у нас немає.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/bb6/bb68e1cd0eef808abb1785b53c92d8c720fef14e/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE12.jpg)
Ну і на останок, на жаль, але Чернівцям прийдеться ще багато чого змінювати. Нас чекають багато реформ та трансформацій. Але радує хоча б те, що ми вже щось робимо, що зміни вже відбуваються сьогодні і дороги ремонтуються. На жаль, про доріжки ще не подумали, хоча міський голова й обіцяє.
Та все ж є і плюси. Незважаючи на те, що велодоріжок у нас немає, зате є велодень.