Реалії українського безвізового режиму

Як діє безвіз на українсько-польському кордоні

Європа не за горами

Лілія Рідна

Незабаром промайне перший місяць омріяного українцями безвізу, але чи все так виглядає, як обіцяли? З чим насправді прийдеться зустрітися українцям при виїзді закордон? 

Цікаву статистику дає німецький журнал "Der Spiegel", де вказано, що за час свого президентства Петро Порошенко 11 разів змінював дату прийняття Євросоюзом українського безвізового режиму. Втім лише на 12 раз Президент таки виконав обіцянку. Але яку процедуру перетину кордону приготував для України Європейський Союз? Що потрібно знати про нововведення? Та які документи потрібні для вдалої подорожі? 

 
 

Я вирішила обрати один із найдешевших способів перетину кордону –пасажирський автобус. Оскільки я вже маю досвід користування такого роду послугами, можу порівняти, як було до безвізу, і як стало тепер.

Перше нововведення – водії персонально перевіряють наявність усіх документів та відмовляють у пасажирам у перевезенні, якщо хоч одного документа бракує. Досі, їм було байдуже чи у всіх пасажирів є відповідні документи.

Друге – неодноразово наголошувалось на тому, що якщо у ваших валізах є алкогольні та тютюнові вироби у більшій кількості, ніж дозволяє законодавство, то ви маєте час до кордону, аби позбутися надлишку. М’ясо та молочні продукти також входять до списку заборонених товарів.

Третє – на кордоні, як українському так і, у моєму випадку, польському, в українців, які бажають перетнути кордон по безвізовому режиму, запитують наявність усіх документів, перевіряють багаж, та просять показати кошти, за які ви здійснюватимете подальшу подорож.

Тут надаю короткий перелік документів, котрі вам потрібні для перетину кордону без наявності візи:

  • закордонний БІОМЕТРИЧНИЙ паспорт;

  • запрошення особи, до якої ви їдете (на 2-х мовах: українській та тій, в яку країну ви збираєтесь); 

  • чек, або документ про заброньований номер у готелі (якщо ваша поїздка туристичного характеру); 

  • гроші (для кожної країни вирахувано спеціальну денну суму, яка вважається прожитковим мінімумом, будьте готові, що вам прийдеться показувати їх працівникам прикордонної служби); 

  • страховка власного життя та вашої поїздки; 

  • зворотній квиток. 

Четверте – людей на кордоні небагато. Немає тих шалених черг, про які йдеться у відеороликах в інтернеті. Процедура перетину не займає багато часу, навіть попри те, що перевірка досить ретельна.

П’яте – водії мені зізнались, що рейсів у них побільшало, і ціни підвищилися теж. А все через те, що це просто бізнес.

Отож, любі українці, не зупиняйтеся перед власними мріями і подорожуйте із великим задоволенням Хоч і перевагу на кордоні мають ті українці, які своєчасно оформили візу, вас також чекає зелене світло!

Схожі публікації