9 вересня на Чернівецькому вокзалі "Укрзалізниця" святкувала 150-річчя залізничного сполучення між Чернівцями і Львовом.
За планом був паровий потяг із танцями та високим начальством. І саме через цей вокзал щодня вивозться понад 100 вагонів з вирубаним карпатським лісом.
Ще зранку я запостив на ФБ заклик зробити флеш-моб-протест на чернівецькому залізничному вокзалі з плакатами проти винищення та вивозу карпатських лісів. Попри велику кількість лайків, на пероні з плакатами “Не вбивайте Карпати!” та “Перестаньте вивозити ліс!” стояв я один.
Як тільки я підняв плакати, на мене накинулося троє осіб у формі "Укрзалізниці", які вирвали плакати у мене з рук, почали їх нищити та виштовхали мене з місця, де я стояв, у натовп. Там до мене одразу підійшло двоє працівників Нової поліції.
Замість арешту осіб у формі УЗ за хуліганство з нанесенням тілесних пошкоджень та грабіж, поліцаї намагалися вивести мене за межі вокзалу, звинувачуючи мене в порушенні закону про мітинги. Після того, як я сказав, що жодного мітинга немає, оскільки стою тут сам поліцаї відійшли і повернулися з чоловіком, який спробував ще раз, не представившись, звинуватити мене у порушенні закону про вибори і вивести за межі вокзалу.
![](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/ff0/ff01b6b5279d175458754b673e4762f25bd0e541/14393901_10153701198152721_484039843_o.jpg)
Працівник ПАТ "Укрзалізниця" після того, як виштовхали Тараса Полатайка за огороджувальний паркан.
![](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/8b8/8b88920348a667b0d886980a6a89708a97278106/14393166_10153701198167721_25113610_o.jpg)
Працівник ПАТ "Укрзалізниця" після того, як виштовхали Тараса Полатайка за огороджувальний паркан.
![](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/56a/56ab1281a65a73fbf6663d0c9a7a94980c83bc25/14398103_10153701198122721_728165615_n.jpg)
Патрульний Національної поліції Паранюк пояснює, що журналістів пускають тільки акредитованих.
На моє питання хто він, чоловік представився начальником поліції. Отримавши від мене ту саму відповідь, начальник поліції звинуватив мене у тому, що я маю підозрілий рюкзак, який потрібно обшукати за межами вокзалу. Я відповів, шо якщо він має ордер на обшук, то я дозволю себе обшукати.
Після деякої паузи, начальник поліції сказав поліцаям “розбиратися зі мною” і пішов. За декілька хвилин підійшло ще кілька поліцаїв, один з яких висунув мені ті самі звинувачення. Коли я показав своє посвідчення журналіста, поліцай Паранюк сказав, що нікуди мене звідси не пустить, бо у мене немає акредитації. Свідками цьому були журналіст Петро Кобевко та Володимир Дідух.
Все це відбувалося перед десятком журналістських камер, з яких зняла насильство лише одна. В репортаж жодного з телеканалів події не потрапили. Як виявилось, місцевих журналістів більше цікавить офіціоз з етнічними танцями з дешевих динаміків на тлі паровозу, за яким стоять вагони з вирубаними Карпатами.
Від цього задумуєшся, чи не тому у нас нічого не змінюється… На словах змін та швидких реформ хочуть усі, і щоби все було як у цивілізованому світі. Але коли доходить до дій та особистої відповідальності – кожен діє по-старому. На очах у чернівчан працівники "Укрзалізниці" заламують громадянина за мирний протест, натовп мовчки чекає на паровоз, а журналісти знімають начальство…
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/bcd/bcd577fc0137cf13c4be6b5d7c3c5bd218ab6e21/14393920_10153701198207721_1382862080_o.jpg)
І нікому не приходить у голову, що саме це, а не танці зі свистом, є концентрованою картиною нашого суспільства. Узагальнити це можна так: "Хочу шоби було як у Європі, але хай то хтось інший зробить за мене".
Якби кожен на своєму місці, щось змінив, ми б прокинулися в іншій країні. Якби кожен зрозумів, що європейські зарплати ніколи не з’являться у пасивному суспільстві, якому байдужа свобода слова іншого - люди у формах перестали б собі дозволяти насильство над громадянами серед білого дня.
Свободи іншого не буває. Свобода одна на всіх. І вона потребує щоденного захисту. Якби це сталося на Заході, поліція б одразу відрила провадження на панів у формі УЗ, усе це б крутилося в національних новинах як величезний скандал. Журналісти б ставили жорсткі питання відповідальним особам.
Натомість маємо новини про паровоз та етнічні танці. Народ рубає ліс і танцює на вмираючих Карпатах.